20190605 114755

Wojewódzki Projekt Ekologiczny EKOSZKOŁA 2019 EKOPRZEDSZKOLE 2019

Przedszkolaki i uczniowie naszego Zespołu uczestniczyli w gali finałowej podsumowującej Projekt Ekologiczny EKOSZKOŁA 2019 EKOPRZEDSZKOLE 2019, która odbyła się w 5 czerwca, w siedzibie Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie.

Celem projektu było m.in. kształtowanie aktywnej postawy i kultury ekologicznej, wrażliwości na piękno środowiska naturalnego, nabywanie umiejętności selektywnej zbiórki odpadów oraz utrwalanie wiadomości przyrodniczo-ekologicznych.

Konkurs składał się z 5 rund, Szkoła otrzymała nagrody i wyróżnienia w następujących rundach:

Runda 1 Wiedza – wiadomości z ekologii i ochrony przyrody z uwzględnieniem Pienińskiego PN, Ciężkowicko-Rożnowskiego PK oraz Bielańsko-Tynieckiego PK:

I miejsce w kategorii klas IV-VI zdobyły Amelia Rogóż (Vb) i Natalia Rogóż (Va)

Runda 2 Film ekologiczny – Ekologiczny pokaz mody:

II miejsce w kategorii klas IV-VI – uczniowie z klasy Va i Vb

II miejsce w kategorii klas VII-VIII i gimnazjum – uczniowie z klasy VIII

Runda 3 Prezentacja multimedialna z przebiegu działań ekologicznych

Runda 4 Pisemne sprawozdanie z przedsięwzięcia ekologicznego:

III miejsce w kategorii klas IV-VI

Runda 5 Plakat ekologiczny:

Wyróżnienie dla przedszkola gr. Pszczółki

Koordynatorzy projektu: Elżbieta Chochlińska (szkoła podstawowa, gimnazjum) i Agata Małek (przedszkole).