27073196 10155919271819651 9011348462225499351 nCzekając na …

Czekając na … pod takim tytułem uczniowie należący do amatorskiej grupy teatralnej „Przypadek” oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przygotowali tegoroczne przedstawienie świąteczno-noworoczne. Współorganizatorem przedsięwzięcia był Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie. Reżyserami sztuki byli: Joanna Bodzioch, Beata Staśko i ks. Marek Augustyn.

Spektakl swoją fabułą nawiązywał do obrazu scenicznego Zofii Kossak-Szczuckiej pt: Gość oczekiwany. Tym razem była to jednak trochę groteskowa, współczesna opowieść o przeżywaniu świąt Bożego Narodzenia. Ważnym elementem sztuki było towarzyszące jej przesłanie zaczerpnięte z ewangelii św. Mateusza: Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych Mnieście uczynili”.

W przedstawieniu wystąpili: Patrycja Góra (Maryja, pani Ania), Magdalena Pilch (kobieta na wózku), Oliwia Piotrowska (panna młoda), Anna Sworniowska (burmistrzowa), Iwona Chmura (trenerka fitness), Karolina Kubala (anioł, koleżanka burmistrzowej), Faustyna Kopacz (kobieta I-Zosia), Zuzanna Wójcik (kobieta II-Halinka), Angelika Duda (sekretarka), Mikołaj Rogóż (mężczyzna zwolniony z pracy), Mateusz Ciochoń (pasterz, pan młody), Kamil Pilarski (burmistrz), Szymon Szafrański (prezes), Norbert Kubala (Józef, pan Wojtek), Jakub Małek (pasterz, pan Janek), Bartłomiej Chmura (król Kacper, listonosz), Dawid Siudut (reżyser), Konrad Wieczorek (król Melchior, Mikołaj), Mateusz Michalec (król Baltazar, mąż trenerki fitness), Mateusz Rychlicki (żebrak), Bartłomiej Staśko (mężczyzna I), Mateusz Maklas (mężczyzna II), Grzegorz Fasula (mężczyzna III).

Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie i wiele wspólnych wieczorów podczas pracy nad spektaklem. Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie strojów i dojazdów na próby, fotoreporterom i obsłudze technicznej oraz wszystkim wspierającym projekt w jakikolwiek sposób.

Trud przemija, piękno pozostaje.

Zebrane ofiary młodzież przeznaczyła na cel rodziny ks. Rafała Zielonki z Olszanki, która straciła dom w wyniku wybuchu gazu.

Opiekunowie