"Opatrunek na ratunek"

Szkolne Koło Caritas zaprasza uczniów Zespołu Szkół do wzięcia udziału w akcji „Opatrunek na ratunek”, której  organizatorem jest Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Akcja trwa od 5 stycznia i będzie kontynuowana do ferii czyli do 13 lutego. Gorąco zachęcamy do udziału!

Misje to nie tylko kościoły, misje to także przychodnie i szpitale, które powstały, by pomagać tym najbardziej potrzebującym.

Fundacja swoją działalnością objęła przez lata istnienia kilkadziesiąt misyjnych szpitali, przychodni i punktów medycznych w Tanzanii, Kamerunie, Zambii, Ugandzie, Kenii, Czadzie, Indiach, Gwatemali, Boliwii, na Jamajce, Papua Nowej Gwinei, Białorusi i w Kazachstanie.

Brakuje w nich dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata a nawet igły i strzykawki. Rzeczy te można nabyć w każdej aptece.

O. Marian Żelazek powiedział kiedyś:

„Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć…”

Materiały opatrunkowe należy składać u opiekunów Koła – pp. Haliny Pudełko i  Joanny Bodzioch