^Powrót na górę
 • 1 Święty Jan Paweł II
  "Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".
 • 2 Święty Jan Paweł II
  "Wy­magaj­cie od siebie choćby in­ni od was nie wymagali".
 • 3 Święty Jan Paweł II
  "Bo­gatym nie jest ten kto po­siada, lecz ten kto daje".
 • 4 Święty Jan Paweł II
  "Pa­mięć o przeszłości oz­nacza zaan­gażowa­nie w przyszłość".
 • 5 Święty Jan Paweł II
  "Nie ma większe­go bo­gac­twa w na­rodzie nad światłych obywateli".

dsc 0293 800x531 Gminny Konkurs Piosenki "So This is Christmas"

15 grudnia odbyła się IV edycja Gminnego Konkursu Anglojęzycznej Piosenki Świątecznej w Borzęcinie. Organizatorem była Joanna Bodzioch z Zespołu Szkół w Borzęcinie oraz Gminny Ośrodek Kultury. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Wójta Gminy pana Janusza Kwaśniaka. Albumy oraz tomy poezji przekazała także Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie.

Do konkursu zgłoszono 24 uczestników ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z gminy. Z Zespołu Szkół w Bielczy wystąpiła Kinga Bujak z utworem "One moment in time", Wiktoria Imiołek "Silent Night" oraz Klaudia Suder "Silent Night" pod opieką pani Katarzyny Chamioło. Ze szkoły podstawowej w Borzęcinie Dolnym wraz z opiekunem panią Iwoną Mostowy, przybyli: Jakub Kowal "Mistletoe", Amelia Cieśla "Last Christmas" i Magdalena Plachno "God Rest Ye Merry Gentlemen". Zespół Szkół w Przyborowie reprezentowali: Natalia Wolsza i Kamila Paździora "We wish you a Merry Christmas", Bartosz Bolek i Michał Rudek "Jingle Bells", Julia Pytka i Aleksandra Kądziołka "Jingle Bells" oraz Julia Styrna "Don't save it all for Christmas Day", przygotowani pod okiem pani Marty Kociolek i pani Anety Jarosz. Z Zespołu Szkół w Borzęcinie udział wzięli: Jakub Klisiewicz "Let it snow", Angelika Duda "Last Christmas", Faustyna Kopacz i Joanna Rams "Merry Christmas Everyone", Magdalena Gunia i Krystyna Cypcar "Last Christmas", Nikola Wójcik i Amelia Czernek "Merry Christmas Everyone" pod opieką pani Sylwii Sobyra oraz Justyna Duda "Let it go", Maria Czaja "Happy Christmas" i Karolina Stolarz "Have yourself a Merry Little Christmas".

Jak co roku, uczniowie zaprezentowali wysoki poziom utworów. Kryteriami oceny występów były: stopień trudności utworu, poprawność wykonania, interpretacja muzyczno-wokalna oraz ogólne wrażenie sceniczne.

Jury w składzie: Marta Kociołek (Przyborów), Katarzyna Chamioło (Bielcza) i Krzysztof Przepiórka (Borzęcin) przyznało następujące wyróżnienia:

SZKOŁA PODSTAWOWA

I miejsce: Magdalena Płachno (Borzęcin Dolny)

II miejsce: Wiktoria Imiołek (Bielcza)

III miejsca ex aequo: Jakub Kowal (Borzęcin Dolny)

                                Faustyna Kopacz i Joanna Rams (Borzęcin Górny)

                                Magdalena Gunia i Krystyna Cypcar (Borzęcin Górny)

                                Angelika Duda (Borzęcin Górny) i Amelia Cieśla (Borzęcin Dolny)

IV miejsce: Nikola Wójcik i Amelia Czernek (Borzęcin Górny)

 

GIMNAZJUM

I miejsce: Julia Styrna (Przyborów)

II miejsce: Kinga Bujak (Bielcza)

                 Justyna Duda (Borzęcin Górny)

III miejsce: Maria Czaja (Borzęcin Górny)

                   Karolina Stolarz (Borzęcin Górny)

 

Serdeczne podziękowania kieruję w stronę Wójta Gminy pana Janusza Kwaśniaka za ufundowanie nagród, pani Elżbiety Kwaśniewskiej za przekazanie książek, pana Piotra Kani za udostępnienie sali, sprzętu i nagłośnienia, Dyrektor ZS pani Kingi Białek za wsparcie konkursu, pana Piotra Stocha i Sebastiana Szafrańskiego za obsługę techniczną, członkom jury oraz przedstawicielom SU Iwony Kapuścińskiej i Mileny Wisniewskiej za prowadzenie imprezy.

 

 

Joanna Bodzioch

 

Copyright © 2013. Zespół Szkół w Borzęcinie Rights Reserved.


Facebook youtube