20190906 112203              NARODOWE CZYTANIE 2019

Na początku września biblioteka szkolna i nauczyciele poloniści zaprosili młodzież do udziału  w ogólnopolskiej akcji popularyzującej czytelnictwo ph. Narodowe Czytanie 2019.

Podczas tegorocznej ósmej edycji czytaliśmy zaproponowane przez parę prezydencką Nowele. Wybranych zostało 8 lektur, które „Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością

i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii”.

W trakcie kilkugodzinnego spotkania każdy mógł odkrywać piękno i aktualność nowel, czytając fragment utworu lub wsłuchując się, jak inni czytają: Dym Marii Konopnickiej, Katarynkę Bolesława Prusa, Sachem Henryka Sienkiewicza, Rozdziobią nas kruki, wrony…Stefana Żeromskiegoczy Dobrą panią Elizy Orzeszkowej.

Organizatorzy: B. Staśko, A. Wiśniewska