20190506 102459

MAJOWE ŚWIĘTO

Z okazji 228 rocznicy uchwalenia przez Sejm Czteroletni Konstytucji 3 Maja uczniowie z klasy VII przygotowali okolicznościową akademię.

Tematyka przedstawienia nawiązywała do epoki oświecenia, do czasów panowania ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego. Młodzież ciekawą inscenizacją i narracją historyczną ukazała problemy wewnętrzne ówczesnego państwa polskiego, próby naprawy wadliwego ustroju oraz reakcję państw ościennych na wprowadzone zmiany. Piękne stroje i muzyka podkreślały klimat minionej epoki.

Scenariusz uroczystości opracowała Dorota Tyrcha.

W przedstawieniu wystąpili:  Kacper Burzawa, Paweł Czarny, Martyna Kargol, Wanesa Kobyłecka,  Kacper Kwaśniak, Konrad Kwaśniak,  Julia Madej, Angelika Majewska, Aleks Makowiec, Piotr Michalec, Kamila Musiał, Katarzyna Nowińska, Dawid Pudełek, Joanna Rams, Maciej Rędzina, Amelia Smoleń. Nagłośnienie zapewnili uczniowie z klasy  VIII - Daniel Wiśniewski i Filip Rechul.

Serdecznie dziękuję rodzicom za zaangażowanie.

D. Tyrcha