20190214 104542

„ Żywa” lekcja historii

14 lutego nasz Zespół po raz trzeci odwiedziła Grupa Artystyczna Rekonstrukto z nowym programem historycznym ” Ku niepodległej”.

Podczas pokazu uczniom z kl. IV-VIII  i oddziału  gimnazjalnego przybliżono historię powstań narodowych i I wojny światowej. Omówiono losy żołnierzy w walce o niepodległość, a także zaprezentowano stroje (szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I brygady Legionów Polskich) oraz kolekcję replik broni używanych w tym okresie.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w „żywej” lekcji historii. Wcielali się w role sanitariuszek i ”rannych”. Nie zabrakło również musztry,  fascynującego pojedynku, a wszystko po to, aby poprzez wspólną zabawę połączoną z przekazem istotnej wiedzy,  lepiej poznać historię Ojczyzny.

D.Tyrcha