^Powrót na górę
 • 1 Święty Jan Paweł II
  "Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".
 • 2 Święty Jan Paweł II
  "Wy­magaj­cie od siebie choćby in­ni od was nie wymagali".
 • 3 Święty Jan Paweł II
  "Bo­gatym nie jest ten kto po­siada, lecz ten kto daje".
 • 4 Święty Jan Paweł II
  "Pa­mięć o przeszłości oz­nacza zaan­gażowa­nie w przyszłość".
 • 5 Święty Jan Paweł II
  "Nie ma większe­go bo­gac­twa w na­rodzie nad światłych obywateli".

8d94b9d9-383f-4ddd-8deb-3cd6138f9bce 

FINAŁ PROJEKTU BE BRAVE – MŁODZI W KULTURZE – V edycja 2018

W ZESPOLE SZKOLNO- PRZEDSZKOLNYM W BORZĘCINIE GÓRNYM

            BE BRAVE – MŁODZI W KULTURZE to innowacyjny projekt oparty na nauce poprzez doświadczenie, pozwalający jego uczestnikom sprawdzić się w nowych rolach i sytuacjach. Celem projektu jest wsparcie rozwojowe i aktywizacja społeczna młodzieży, włączenie młodych ludzi w działania na rzecz ich lokalnej społeczności.

Projekt gwarantuje również jego uczestnikom możliwość nabrania nowych umiejętności i kompetencji współpracy w grupie, zrealizowania wspólnego działania a także poznania uznanych artystów i intelektualistów.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzech wyjazdowych szkoleniach w wymiarze 3-dniowym, odbywających się w Pałacu w Janowicach k/Zakliczyna, prowadzonych przez profesjonalnych trenerów i psychologów. W trakcie szkoleń  nauczyli się: jak współpracować w grupie, jak radzić sobie z problemami i sytuacjami konfliktowymi, w jaki sposób wyznaczać sobie cele, aby móc je zrealizować, poznali zagadnienia związane z pozytywnością, motywacją, asertywnością, rolami grupowymi.

Tematyka szkoleń:

         SZKOLENIE 1: komunikacja, informacja zwrotna, aktywne słuchanie, poczucie własnej wartości, samoocena, poczucie własnej skuteczności, optymizm i pozytywne myślenie.

         SZKOLENIE 2: role w zespole, rola lidera, współpraca w grupie, rozwiązywanie problemów i konfliktów, strategie radzenia sobie z konfliktem, kreatywność.

         SZKOLENIE 3: inteligencja motywacyjna i jak skutecznie motywować się do działania, wyznaczanie i realizowanie celów, autoprezentacja.

W czasie szkoleń wyjazdowych uczniowie wymyślili wspólne działanie, które następnie zrealizowali w naszej szkole. W dniach od 30 listopada do 2 grudnia  młodzież spotkała się na terenie naszej szkoły, aby wspólnie z organizatorami sfinalizować projekt. Uczniowie malowali ściany, tapetowali, skręcali meble, montowali półki, wypychali poduszki...Należy zanaczyć,że wszyskie wzory pojawiające się na ścianach i tkaninach zaprojektowali nasi uczniowie. Stworzone przez naszych podopiecznch wnętrze przypomina leśną polanę i sprzyja wypoczynkowi  podczas przerw międzylekcyjnych. Uczestnicy projektu z wielką satysfakcją prezentowali efekty swojej pracy. Na otwarciu Leśniczówki pojawili się również rodzice, na których pomoc mogli liczyć w czasie pracy nad przedsięwzięciem. Na koniec organizatorzy wręczyli podopiecznym zaświadczenia o uczestnictwie oraz bluzy z logo projektu. Niespodzianką dla młodzieży był udział w warsztatach prowadzonych przez aktorów – mentorów Tomasza Schimscheinera i Annę Smołowik.  

Finał projektu odbył się 4 grudnia 2018r.,  w ramach którego zaprezentowane zostało na forum szkoły i gminy działanie stworzone i zrealizowane przez grupę – strefa ciszy „LEŚNICZÓWKA”.Uczestnicy w tym dniu wzięli  również udział w warsztatach z mentorami – artystami – Tomaszem Schimscheinerem i Anną Smołowik.

Udział w projekcie był BEZPŁATNY. Projekt finansowany był ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Programu FIO Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Uczestnicy projektu: Angelika Bąk, Kamil Bąk, Kacper Burzawa, Cypcar Krystyna, Paweł Czarny, Amelia Czernek, Nikodem Jurek, Martyna Kargol, Kacper Kwaśniak, Angelika Majewska, Daria Małek, Kamila Musiał, Katarzyna Nowińska, Jkub Pitra, Joanna Rams, Filip Rechul, Katarzyna Rogóż, Matylda Rogóż, Daniel Wiśniewski, Katarzyna Witek, Nikola Wójcik.

Prowadzący projekt i szkolenia:

Dana Bień, Ela Cwynar-Budzińska, Tomek Kireńczuk

Opiekun grupy przy pracach nad stworzeniem przestrzeni "LEŚNICZÓWKA" - Łukasz Błażejewski

Operatorki kamery: Weronika Sirasz, Alina Senik

Pomocnicy przy pracach nad "Leśniczówką" - Artur Świetny,Patryk Kaczanowski, Ania Orzechowska, Justyna Owczarek, Adam Michalski

Zdjęcia: Marcin Oliwa Soto

Mentorzy: Tomasz Schimsceiner, Anna Smołowik.

Opiekunowie wyjazdowych szkoleń: Anna Ostrowska, Joanna Bodzioch, Joanna Kossoń, Agnieszka Kwaśniak- Wiśniewska.

 

Anna Ostrowska

 

 

Copyright © 2013. Zespół Szkół w Borzęcinie Rights Reserved.


Facebook youtube