p1020822 DIETETYK W PRZEDSZKOLU

Dnia 29.11.2018r. w grupie III odbyło się spotkanie z Panią dietetyk Kingą Kołodziej.

Tematy poruszane podczas spotkania brzmiały :  "Co służy zdrowiu?"  "Poznawanie czynników warunkujących zdrowie - ruch dieta higiena"   "Układanie piramidy zdrowego żywienia". Podczas spotkania odbył się pokaz zdrowych kolorowych warzyw i owoców tj. m.in. batat. Dzieci odgadywały zagadki na temat owoców i warzyw. Pani dietetyk wyjaśniała co wchodzi w skład czekolady - co wywołało ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Dzieci poznawały nowe smaki produktów egzotycznych oraz wiele innych zabaw związanych ze zdrową żywnością.

Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało od Pani dietetyk po owocu wybranym przez siebie.