^Powrót na górę
 • 1 Święty Jan Paweł II
  "Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".
 • 2 Święty Jan Paweł II
  "Wy­magaj­cie od siebie choćby in­ni od was nie wymagali".
 • 3 Święty Jan Paweł II
  "Bo­gatym nie jest ten kto po­siada, lecz ten kto daje".
 • 4 Święty Jan Paweł II
  "Pa­mięć o przeszłości oz­nacza zaan­gażowa­nie w przyszłość".
 • 5 Święty Jan Paweł II
  "Nie ma większe­go bo­gac­twa w na­rodzie nad światłych obywateli".

20181122 130840    Światowy Dzień Pluszowego Misia 2018

Jedną z najpopularniejszych zabawek jest miś. Każdy z nas posiada lub posiadał ulubionego pluszowego misia; przyjaciela, kompana do zabawy, towarzysza podróży. Biały, różowy, mały czy duży zawsze kojarzy się z beztroskim czasem dzieciństwa. Jest tak popularną maskotką, że w 2002 r. wprowadzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Cała historia rozpoczęła się jednak 100 lat wcześniej. W 1902 r. w USA wyprodukowano pierwszą zabawkę w formie misia, a stało się to na cześć prezydenta Teodora Roosevelta, który uwolnił postrzelonego podczas polowania małego niedźwiadka.

Dzisiaj każdy sklep z zabawkami oferuje rozmaite pluszowe misiaki. Miś jest symbolem akcji charytatywnych, patronem żłobków i grup przedszkolnych, bohaterem bajek, filmów i książek.

Do wspólnej zabawy zaprosili pluszowego misia także wychowankowie świetlicy szkolnej. Dzieci przyniosły ulubione maskotki i ciekawie o nich opowiadały. Wspólnie śpiewały „misiowe piosenki”, recytowały wiersze oraz przypomniały zabawę Stary niedźwiedź mocno śpi. Ważnym punktem świętowania było spotkanie z „misiową książką” podczas którego zaprezentowano, a także czytano fragmenty książek dotyczące fikcyjnych misiów i prawdziwych niedźwiedzi. Chętni poznania dalszych losów Czarnego Noska Puchatka czy Wojtka wypożyczyli książki do domu. Uzupełnieniem urodzinowego święta było wykonanie portretu misia oraz pamiątkowego zdjęcia w foto budce, której użyczyła świetliczakom pani Agatka z przedszkola i której bardzo za to dziękujemy.

Dzień wypełniony radosną zabawą upłynął szybko, ale misiowe przytulanki pozostaną zapewne z dziećmi przez długie lata.

Organizatorzy: Alicja Legutko, Monika Ogar, Beata Staśko, Katarzyna Winczakiewicz.

                                                                                                                                                   B. Staśko

Copyright © 2013. Zespół Szkół w Borzęcinie Rights Reserved.


Facebook youtube