^Powrót na górę
 • 1 Święty Jan Paweł II
  "Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".
 • 2 Święty Jan Paweł II
  "Wy­magaj­cie od siebie choćby in­ni od was nie wymagali".
 • 3 Święty Jan Paweł II
  "Bo­gatym nie jest ten kto po­siada, lecz ten kto daje".
 • 4 Święty Jan Paweł II
  "Pa­mięć o przeszłości oz­nacza zaan­gażowa­nie w przyszłość".
 • 5 Święty Jan Paweł II
  "Nie ma większe­go bo­gac­twa w na­rodzie nad światłych obywateli".

6  Akcja Śniadanie daje moc

Dnia 20 listopada wzorem roku ubiegłego uczniowie klas IV – VIII SP i III G wzięli udział                   w  ogólnopolskiej  akcji edukacyjnej Śniadanie daje moc w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Przed przystąpieniem do pracy nauczyciele przeprowadzili pogadankę na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Następnie uczniowie przygotowywali: kolorowe kanapki, sałatki owocowo – warzywne, koktajle, szaszłyki i inne zdrowe przekąski. Zadbano również  o estetykę propozycji śniadaniowych. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami włączyli się w przygotowanie talerzy śniadaniowych, które później oceniło jury. A oto wyniki :

I miejsce – klasy IV i III B

II miejsce – klasa VII

III miejsce – Klasa V B

To był wyjątkowy dzień, w którym nauce towarzyszyły wspaniała zabawa oraz unoszące się w powietrzu cudowne zapachy zdrowych potraw.

                                                     Organizatorzy akcji: Joanna Kossoń, Dorota Lis

Copyright © 2013. Zespół Szkół w Borzęcinie Rights Reserved.


Facebook youtube