6  Akcja Śniadanie daje moc

Dnia 20 listopada wzorem roku ubiegłego uczniowie klas IV – VIII SP i III G wzięli udział                   w  ogólnopolskiej  akcji edukacyjnej Śniadanie daje moc w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Przed przystąpieniem do pracy nauczyciele przeprowadzili pogadankę na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Następnie uczniowie przygotowywali: kolorowe kanapki, sałatki owocowo – warzywne, koktajle, szaszłyki i inne zdrowe przekąski. Zadbano również  o estetykę propozycji śniadaniowych. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami włączyli się w przygotowanie talerzy śniadaniowych, które później oceniło jury. A oto wyniki :

I miejsce – klasy IV i III B

II miejsce – klasa VII

III miejsce – Klasa V B

To był wyjątkowy dzień, w którym nauce towarzyszyły wspaniała zabawa oraz unoszące się w powietrzu cudowne zapachy zdrowych potraw.

Organizatorzy akcji: Joanna Kossoń, Dorota Lis