^Powrót na górę
 • 1 Święty Jan Paweł II
  "Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".
 • 2 Święty Jan Paweł II
  "Wy­magaj­cie od siebie choćby in­ni od was nie wymagali".
 • 3 Święty Jan Paweł II
  "Bo­gatym nie jest ten kto po­siada, lecz ten kto daje".
 • 4 Święty Jan Paweł II
  "Pa­mięć o przeszłości oz­nacza zaan­gażowa­nie w przyszłość".
 • 5 Święty Jan Paweł II
  "Nie ma większe­go bo­gac­twa w na­rodzie nad światłych obywateli".

dsc01283  100 lat Niepodległej

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości uczczona została przez społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym spektaklem teatralno-muzycznym pt: 100 lat Niepodległej.

Wpisał się on w program gminnych, jubileuszowych obchodów Święta Niepodległości. Powstał  w oparciu o widowisko Wolność we krwi, wystawione 15 sierpnia 2018 r. w Warszawie. Podczas spektaklu przypomniano ważniejsze wydarzenia z najnowszej historii Polski oraz ich wpływ na życie wielopokoleniowej rodziny. Wątki historyczne z lat 1918-2018 uzupełnił taniec i śpiew dając zebranym możliwość udziału w niezwykłej lekcji historii.

Uczniowie występujący w przedstawieniu: Sławomir Stoch, Matylda Rogóż, Magdalena Gunia, Karolina Musiał, Magdalena Wilkosz, Weronika Czesak, Marek Wachowiak, Przemysław Górak, Bartosz Bogusz, Faustyna Kopacz, Bartłomiej Chmura, Albert Rogóż, Jakub Biernat, Adrian Wyczesany, Paweł Badowski, Piotr Ducinowski.

Uczniowie tańczący: Aleksandra Banaś, Amelia Cieśla, Paweł Badowski, Weronika Knap, Paweł Marek, Piotr Marek, Mateusz Oleksy, Aleksandra Stoch, Karina Tybon, Jakub Biernat,  Aleksandra Kobyłecka, Faustyna Kopacz, Przemysław Olchawa, Albert Rogóż, Aleksandra Wójcik, Adrian Wyczesany, Nikola Wójcik, Martyna Kargol, Julia Madej, Katarzyna Nowińska, Amelia Smoleń.

Występ przygotowały: Joanna Bodzioch, Anna Ostrowska, Beata Staśko.

Copyright © 2013. Zespół Szkół w Borzęcinie Rights Reserved.


Facebook youtube