"Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste..."

~Święty Jan Paweł II

45657560 2179399515641660 48717191268270080 n

Kolejny dzień świętowania Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym za nami!

W dniu dzisiejszym uczniowie klas I-III mieli okazję obejrzeć przedstawienie przygotowane z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Po obejrzeniu widowiska odbył się finał konkursu wiersza i piosenki patriotycznej pt. "Kocham moją ojczyznę", podczas którego uczniowie recytowali i śpiewali wybrane przez siebie utwory. Celami konkursu były: popularyzowanie piosenek i wierszy o tematyce patriotycznej, wyeksponowanie istotnego i oryginalnego dla polskiej poezji wątku patriotycznego, zachęcanie do kształtowania poczucia silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, jego historią i tradycją, rozwijanie wrażliwości na tematykę patriotyczną, utrwalanie poczucia dumy narodowej oraz promowanie młodych talentów. Kryteria, według których oceniano uczestników to: opanowanie tekstu, dykcja, dobór i rozumienie tekstu lub utworu muzycznego i ekspresja wypowiedzi lub śpiewu. Jury w składzie: p. Alicja Legutko, p. Danuta Oleksa oraz p. Wioletta Kwaśniak wyłoniło laureatów:

I miejsce (ex aequo): Zuzanna Szczupał (kl. III) oraz Lena Zabiegała (kl. II "b")
II miejsce: Maria Piękosz i Wojciech Żurek (kl. II "a")
III miejsce (ex aequo): Aleksandra Legutko (kl. I "a") oraz Oliwia Żmijewska (kl. I "b")

Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i cieszymy się, że spotkał się on z tak dużym zainteresowaniem! Organizatorami konkursu były: p. Maria Łazarz, p. Alicja Legutko oraz p. Danuta Oleksa.