^Powrót na górę
 • 1 Święty Jan Paweł II
  "Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".
 • 2 Święty Jan Paweł II
  "Wy­magaj­cie od siebie choćby in­ni od was nie wymagali".
 • 3 Święty Jan Paweł II
  "Bo­gatym nie jest ten kto po­siada, lecz ten kto daje".
 • 4 Święty Jan Paweł II
  "Pa­mięć o przeszłości oz­nacza zaan­gażowa­nie w przyszłość".
 • 5 Święty Jan Paweł II
  "Nie ma większe­go bo­gac­twa w na­rodzie nad światłych obywateli".

„AKADEMIA PANA KLEKSA”

W dniu 11 września 2018r. uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym wzięli udział w pokazie spektaklu „ Akademia Pana Kleksa” i towarzyszących mu warsztatach, które odbyły się nieodpłatnie w ramach projektu TEATR NOWEGO WIDZA dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji PZU.

Warsztaty składały się z dwóch części. Część pierwsza prowadzona była przez scenografa, choreografa, akustyka oraz oświetleniowca i pokazywały uczestnikom jak powstaje spektakl i jak wygląda jego przygotowanie do pokazu. Nasi uczniowie zobaczyli funkcjonowanie i obsługę techniki oświetleniowej oraz nagłośnieniowej, a także w ramach pracy z choreografem przygotowali się do aktywnego uczestniczenia w spektaklu. Następnie cała siedziba Teatru Nowego Proxima zamieniła się w magiczną „Akademię Pana Kleksa”. W roli Pana Kleksa wystąpił znany krakowski aktor Tomasz Schimcheiner. W spektaklu aktorzy w różnych wcieleniach wspólnie
z naszymi uczniami śpiewali znane piosenki tj. „Kaczka dziwaczka”, „ Leń”, „ Dzik jest dziki” oraz „ Meluzyna”. Kolejna część warsztatów prowadzona była przez scenografa i artystów wizualnych
i pokazywała tajniki zastosowanych w trakcie pokazu spektaklu rozwiązań inscenizacyjnych.

Pomiędzy warsztatami i spektaklem dla każdego uczestnika był przewidziany poczęstunek.

Większość uczniów po raz pierwszy uczestniczyła w tego typu wydarzeniu kulturalnym.

Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem.

Dziękujemy serdecznie.

Opiekunowie: Anna Ostrowska, Marta Biernat.

Copyright © 2013. Zespół Szkół w Borzęcinie Rights Reserved.


Facebook youtube