20181016 112612  Ojcze Święty,  pamiętamy!

W ostatnich dniach z radością i wzruszeniem wspominaliśmy konklawe z października 1978 r. i wybór kardynała Karola Wojtyły na następcę św. Piotra.

Z tej okazji w całej Polsce odbywały się rocznicowe obchody i nabożeństwa.

16 października, w 40. rocznicę tego wydarzenia, uczniowie z klas VII i VIII naszego Zespołu mieli wyjątkową okazję wziąć udział w uroczystości: Jan Paweł II – papież całego świata, w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie.

Przepiękne mury świątyni  zgromadziły szkoły katolickie i szkoły im. Jana Pawła II z całej Małopolski.

Podczas wyjazdu odwiedziliśmy także Sanktuarium  Miłosierdzia Bożego                   w Łagiewnikach. Przeżyciem duchowym dla naszych uczniów była modlitwa w kaplicy klasztornej, z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny.

Swoją obecnością w miejscach bliskich Patronowi Szkoły chcieliśmy podziękować Bogu za dar Wielkiego Polaka i Jego naukę.

Opiekunowie wyjazdu: Dorota Tyrcha i Beata Staśko