20180315 084234  Zabawa z lekturą

Czytanie to przyjemność. Chciałabym, żeby dzieci również odkryły fascynujący świat ukryty w literach.

Niestety, spotkania z lekturami szkolnymi nie zawsze są na tyle interesujące, by nakłonić nasze pociechy do sięgania po książki. Zaproponowałam więc uczniom klasy IV B zostawić  karty pracy, kserówki  i ... po prostu pobawić się z lekturą. Dzieci na białych podkoszulkach wykonały projekt okładki do utworu Aleksandra Puszkina pt. Bajka o rybaku i rybce. Projekt wzbogaciły morałami płynącymi z lektury. Hasła, które pojawiały się na koszulkach, to: Chciwość nie popłaca. Należy doceniać to, co się ma. Nie bogactwo czyni szczęśliwym.

Dzieci doskonale się bawiły. Poprzez działanie lepiej poznały treść obowiązkowej lektury szkolnej. Dumnie prezentowały efekty swojej pracy podczas przerw międzylekcyjnych, zachęcając tym samym pozostałych uczniów do przeczytania bajki Puszkina.

Sami zobaczcie...

Joanna Kossoń