^Powrót na górę
 • 1 Święty Jan Paweł II
  "Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".
 • 2 Święty Jan Paweł II
  "Wy­magaj­cie od siebie choćby in­ni od was nie wymagali".
 • 3 Święty Jan Paweł II
  "Bo­gatym nie jest ten kto po­siada, lecz ten kto daje".
 • 4 Święty Jan Paweł II
  "Pa­mięć o przeszłości oz­nacza zaan­gażowa­nie w przyszłość".
 • 5 Święty Jan Paweł II
  "Nie ma większe­go bo­gac­twa w na­rodzie nad światłych obywateli".

dsc 7300  Ku czci Wyklętych

1. marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie Górnym przygotowano okolicznościową akademię, podczas której młodzież wierszem i piosenką uczciła pamięć Niezłomnych. Występ rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru Szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.

Wymowna narracja historyczna przeniosła zebranych w czasy PRL, kiedy żołnierze polskiego podziemia niepodległościowego, stawiali opór komunistycznej władzy w powojennej Polsce, walcząc o wolną Ojczyznę i płacąc za to niejednokrotnie najwyższą cenę własnego życia.

Charakteru uroczystości nadała młodzież ubrana w bluzy z motywami nawiązującymi do symbolikiWyklętych. 

Mamy nadzieję, iż postawa Niezłomnych pozostanie na długo w pamięci młodego pokolenia i przyczyni się do  rozwijania ich patriotycznych postaw.

Serdecznie dziękujemy uczniom: Joannie Rams, Julii Madej, Martynie Kargol, Joannie Wójcik, Katarzynie Nowińskiej, Maciejowi Rędzinie, Zuzannie Wójcik, Barbarze Malinowskiej, Martynie Pudełko za zaangażowanie w przygotowanie występu.

Organizatorzy

D. Tyrcha i B. Staśko

 

Foto P.Sobyra

Copyright © 2013. Zespół Szkół w Borzęcinie Rights Reserved.


Facebook youtube