dsc 7300  Ku czci Wyklętych

1. marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie Górnym przygotowano okolicznościową akademię, podczas której młodzież wierszem i piosenką uczciła pamięć Niezłomnych. Występ rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru Szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.

Wymowna narracja historyczna przeniosła zebranych w czasy PRL, kiedy żołnierze polskiego podziemia niepodległościowego, stawiali opór komunistycznej władzy w powojennej Polsce, walcząc o wolną Ojczyznę i płacąc za to niejednokrotnie najwyższą cenę własnego życia.

Charakteru uroczystości nadała młodzież ubrana w bluzy z motywami nawiązującymi do symbolikiWyklętych.

Mamy nadzieję, iż postawa Niezłomnych pozostanie na długo w pamięci młodego pokolenia i przyczyni się do  rozwijania ich patriotycznych postaw.

Serdecznie dziękujemy uczniom: Joannie Rams, Julii Madej, Martynie Kargol, Joannie Wójcik, Katarzynie Nowińskiej, Maciejowi Rędzinie, Zuzannie Wójcik, Barbarze Malinowskiej, Martynie Pudełko za zaangażowanie w przygotowanie występu.

D. Tyrcha i B. Staśko

Foto P.Sobyra