tpsw copy EDUKACJA WŁĄCZAJĄCA

W dniach 12.06-14.06.2017 r. w naszej szkole odbyły się trzydniowe Edu- Warsztaty pn.  „Kaleka czy COOL-awy „ prowadzone przez Pana Marka Sołtysa oraz Pana  Karola Brzegowy z Fundacji Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza w Warszawie.

Zajęcia okazały się świetną przygodą dla wszystkich uczniów, ukazały im świat osób niepełnosprawnych,  pokazując z jakimi problemami borykają się codziennie osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności.  W spotkaniu uczestniczyły również pieski serwisowe, które pomagają na co dzień osobom niepełnosprawnym –  Spajk oraz Pan Szprycha. Wszyscy uczniowie brali aktywny udział w zajęciach, jeździli na wózkach, poruszali się po torach przeszkód jako osoby niewidome oraz odgrywali różne scenki, pokazujące w jaki sposób komunikują się ze sobą osoby z niepełnosprawnościami sensorycznymi. Dzieciom bardzo spodobał się również pomysł z Prawem Jazdy na Wózek.

Poznaliśmy sylwetki osób z różnymi niepełnosprawnościami, które mimo pewnych ograniczeń świetnie realizują się w życiu, rozwijają swoje pasje, są aktywne w wielu dziedzinach sportowych. Mogliśmy spojrzeć na świat osób niepełnosprawnych z innej perspektywy- niepełnosprawność to nie koniec życia, ale odmienny stan spostrzegania czy poruszania się.

Dziękujemy Fundacji TPSW za nieodpłatne warsztaty dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Krystyna Wilkosz