^Powrót na górę
 • 1 Błogosławiony Jan Paweł II
  "Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".
 • 2 Błogosławiony Jan Paweł II
  "Wy­magaj­cie od siebie choćby in­ni od was nie wymagali".
 • 3 Błogosławiony Jan Paweł II
  "Bo­gatym nie jest ten kto po­siada, lecz ten kto daje".
 • 4 Błogosławiony Jan Paweł II
  "Pa­mięć o przeszłości oz­nacza zaan­gażowa­nie w przyszłość".
 • 5 Błogosławiony Jan Paweł II
  "Nie ma większe­go bo­gac­twa w na­rodzie nad światłych obywateli".

tpsw copy EDUKACJA WŁĄCZAJĄCA

W dniach 12.06-14.06.2017 r. w naszej szkole odbyły się trzydniowe Edu- Warsztaty pn.  „Kaleka czy COOL-awy „ prowadzone przez Pana Marka Sołtysa oraz Pana  Karola Brzegowy z Fundacji Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza w Warszawie.

 

Zajęcia okazały się świetną przygodą dla wszystkich uczniów, ukazały im świat osób niepełnosprawnych,  pokazując z jakimi problemami borykają się codziennie osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności.  W spotkaniu uczestniczyły również pieski serwisowe, które pomagają na co dzień osobom niepełnosprawnym –  Spajk oraz Pan Szprycha. Wszyscy uczniowie brali aktywny udział w zajęciach, jeździli na wózkach, poruszali się po torach przeszkód jako osoby niewidome oraz odgrywali różne scenki, pokazujące w jaki sposób komunikują się ze sobą osoby z niepełnosprawnościami sensorycznymi. Dzieciom bardzo spodobał się również pomysł z Prawem Jazdy na Wózek.

 Poznaliśmy sylwetki osób z różnymi niepełnosprawnościami, które mimo pewnych ograniczeń świetnie realizują się w życiu, rozwijają swoje pasje, są aktywne w wielu dziedzinach sportowych. Mogliśmy spojrzeć na świat osób niepełnosprawnych z innej perspektywy- niepełnosprawność to nie koniec życia, ale odmienny stan spostrzegania czy poruszania się.

Dziękujemy Fundacji TPSW za nieodpłatne warsztaty dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Krystyna Wilkosz

 

 

 

Copyright © 2013. Zespół Szkół w Borzęcinie Rights Reserved.


Facebook youtube