^Powrót na górę
 • 1 Błogosławiony Jan Paweł II
  "Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".
 • 2 Błogosławiony Jan Paweł II
  "Wy­magaj­cie od siebie choćby in­ni od was nie wymagali".
 • 3 Błogosławiony Jan Paweł II
  "Bo­gatym nie jest ten kto po­siada, lecz ten kto daje".
 • 4 Błogosławiony Jan Paweł II
  "Pa­mięć o przeszłości oz­nacza zaan­gażowa­nie w przyszłość".
 • 5 Błogosławiony Jan Paweł II
  "Nie ma większe­go bo­gac­twa w na­rodzie nad światłych obywateli".

dsc 0891 copy Dzień Kultury Amerykańskiej i Polonii

22 maja obchodzono Dzień Polaków mieszkających na stałe w Stanach Zjednoczonych. Organizatorami happeningu byli nauczyciele: Joanna Bodzioch, Elżbieta Chochlińska i Lucjan Kołodziejski. Przygotowania do wydarzenia rozpoczęły się już 2 tygodnie wcześniej. Młodzież klas I zebrała informacje na temat USA, które przedsawiła w formie plakatów. Uczniowie klas II wzięli udział w konkursie plastycznym "Zabytki Stanów Zjednoczonych", który przeprowadził pan Krzysztof Przepiórka. Trzecioklasiści poznawali historię Polonii Amerykańskiej podczas lekcji języka angielskiego, a następnie pod okiem pani Elżbiety Chochlińskiej przygotowali plansze na temat Polonii. 

 Spotkanie rozpoczęto wykładem pana Lucjana Kołodziejskiego pt. "Z Borzęcina do Chicago", połączonym z prezentacją multimedialną. Następnie uczniowie gimnazjum wzięli udział w czterech konkurencjach: quiz wiedzy o USA i Polonii, układanie puzzli z panoramą Chicago na czas, konkurs piosenki amerykańskiej oraz wywiad z słynną postacią z USA.

Jury, w składzie: p. Elżbieta Chochlińska, p. Lucjan Kołodziejski i ks. Marek Augustyn przyznało nastepujące wyróżnienia: 

QUIZ WIEDZY - klasa I b

KONKURS PIOSENKI

I miejsce ex aequo: Justyna Duda (kl. IIIb) i duet Weronika Czesak i Faustyna Kopacz (kl. Ia)

II miejsce ex aequo: Aleksandra Lechowicz (kl. IIb) i duet Katarzyna Pacura i Angelika Duda (kl. Ib)

WYWIAD - klasa II a

PUZZLE - I miejsce: klasa I b , II miejsce: klasa III b

PLAKAT USA - klasa Ib

KONKURS PLASTYCZNY - Karolina Stolarz (kl. IIb)

PLAKAT O POLONII - Julia Tyrcha, Zuzanna Hebda, Aleksandra Piękosz, Iwona Kapuścińska, Milena Wiśniewska, Jakub Kuras (kl. IIIa)

 

Wręczono także nagrody za udział w konkursie czytelniczym "Reading freak":

I miejsce - Weronika Gacoń (kl. IIa)
II miejsce - Daria Pitra (kl. IIb)
III miejsce - Marek Wachowiak (kl. Ia)

 

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Polonii Amerykańskiej za ufundowanie wszystkich nagród oraz inspirację do zorganizowania happeningu. 

 

Dziękujemy p. Dyrektor Kindze Białek za patronat, p. Annie Ostrowskiej, p. Marcie Biernat i p. Przemysławowi Sobyra za pomoc w przygotowaniu imprezy oraz Szymonowi Szafrańskiemu i Mateuszowi Ciochoń za obsługę techniczną.

 

Koordynator: Joanna Bodzioch

 

Foto: Joanna Bodzioch, Anna Ostrowska, ks. Marek Augustyn

 

 

Copyright © 2013. Zespół Szkół w Borzęcinie Rights Reserved.


Facebook youtube