Światowy Dzień Ziemi

Ziemia to trzecia, licząc od Słońca, planeta Układu Słonecznego. Jest jedynym znanym miejscem we Wszechświecie, w którym istnieje życie. Dzień Ziemi to obchody "urodzin" błękitnej planety, to czas zastanowienia się nad kilkoma kwestiami: co wiemy o Ziemi? Jak dbamy o nasze środowisko? Czy potrafimy żyć ekologicznie na co dzień, a nie tylko od święta? Obchody Światowego Dnia Ziemi - co roku odbywają się 22 kwietnia. Jednak ze względu na odbywające się w tym czasie  Egzaminy Gimnazjalne , w naszej szkole odbyły się one 26 kwietnia.

Jest to święto mające na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie problemów związanych z ekologią. Pierwsze obchody Dnia Ziemi odbyły się w 1970 roku w San Francisco. W Polsce pierwszy raz "świętowano" dopiero w 1990 roku dzięki organizacjom ekologicznym

W pierwszej konkurencji każda klasa przygotowała plakat dotyczący hasła  - „Ziemia w naszych rękach”.

Drugą konkurencją był konkurs wiedzy. Podczas obchodów Dnia Ziemi przedstawiciele poszczególnych klas odpowiadali na pytania i rozwiązywali zadania z zakresu wiedzy w ekologicznej. Najlepsze wyniki uzyskali:

I miejsce –Robert Padło  i Przemysław Klich   -  11 punktów

II miejsce Julia Tyrcha, Aleksandra Piękosz, Paulina Chudyba - 10 punktów

III miejsce – Dawid Ignasiak, 9 punktów

Trzecią konkurencją był konkurs na Strój   Ekologiczny.

Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klas pierwszych.

Obchody Dnia Ziemi  przygotowały nauczyciele biologii chemii i geografii.

Elżbieta Chochlińska