^Powrót na górę
 • 1 Błogosławiony Jan Paweł II
  "Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".
 • 2 Błogosławiony Jan Paweł II
  "Wy­magaj­cie od siebie choćby in­ni od was nie wymagali".
 • 3 Błogosławiony Jan Paweł II
  "Bo­gatym nie jest ten kto po­siada, lecz ten kto daje".
 • 4 Błogosławiony Jan Paweł II
  "Pa­mięć o przeszłości oz­nacza zaan­gażowa­nie w przyszłość".
 • 5 Błogosławiony Jan Paweł II
  "Nie ma większe­go bo­gac­twa w na­rodzie nad światłych obywateli".

Światowy Dzień Ziemi

Ziemia to trzecia, licząc od Słońca, planeta Układu Słonecznego. Jest jedynym znanym miejscem we Wszechświecie, w którym istnieje życie. Dzień Ziemi to obchody "urodzin" błękitnej planety, to czas zastanowienia się nad kilkoma kwestiami: co wiemy o Ziemi? Jak dbamy o nasze środowisko? Czy potrafimy żyć ekologicznie na co dzień, a nie tylko od święta? Obchody Światowego Dnia Ziemi - co roku odbywają się 22 kwietnia. Jednak ze względu na odbywające się w tym czasie  Egzaminy Gimnazjalne , w naszej szkole odbyły się one 26 kwietnia.

Jest to święto mające na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie problemów związanych z ekologią. Pierwsze obchody Dnia Ziemi odbyły się w 1970 roku w San Francisco. W Polsce pierwszy raz "świętowano" dopiero w 1990 roku dzięki organizacjom ekologicznym

 W pierwszej konkurencji każda klasa przygotowała plakat dotyczący hasła  - „Ziemia w naszych rękach”.

Drugą konkurencją był konkurs wiedzy. Podczas obchodów Dnia Ziemi przedstawiciele poszczególnych klas odpowiadali na pytania i rozwiązywali zadania z zakresu wiedzy w ekologicznej. Najlepsze wyniki uzyskali:

 

I miejsce –Robert Padło  i Przemysław Klich   -  11 punktów

II miejsce Julia Tyrcha, Aleksandra Piękosz, Paulina Chudyba - 10 punktów

III miejsce – Dawid Ignasiak, 9 punktów

 

Trzecią konkurencją był konkurs na Strój   Ekologiczny.

Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klas pierwszych.

Obchody Dnia Ziemi  przygotowały nauczyciele biologii chemii i geografii.

 

Elżbieta Chochlińska

 

Copyright © 2013. Zespół Szkół w Borzęcinie Rights Reserved.


Facebook youtube