dscn5335 copy Dekanalne Spotkanie Opłatkowe Nauczycieli

Dnia 17 stycznia odbyło się Spotkanie Opłatkowe nauczycieli, katechetów oraz pracowników szkół z terenu Dekanatu Szczepanowskiego. W tym roku gospodarzem był ks. Czesław Paszyński, proboszcz parafii Borzęcin Górny. W przygotowanie spotkania włączyli się również pracownicy miejscowego Zespołu Szkół oraz Gminnego Ośrodka Kultury.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył dziekan dekanatu szczepanowskiego - ks. Władysław Pasiut. Kazanie wygłosił dekanalny duszpasterz nauczycieli - ks. Artur Urban.

Następnie wszyscy goście udali się do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie obejrzeli przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej, pod opieką pp. Alicji Legutko, Haliny Pudełko, Krzysztofa Przepiórki i Reginy Ciochoń. Nie zabrakło także wspólnego kolędowania, łamania się opłatkiem oraz życzeń noworocznych. Nauczyciele mieli okazję do rozmów i wymiany doświadczeń przy poczęstunku, przygotowanym przez panie: Marię Pacyna, Barbarę Wojdak i Karolinę Przybyło. Spotkanie zakończono błogosławieństem oraz Apelem Jasnogórskim.

Dziękujemy dyrektorowi GOK panu Piotrowi Kani za udostępnienie sali wraz z zapleczem kuchennym, oraz wszystkim, którzy zaangazowani byli w przygotowanie spotkania.

Foto Andrzej Gruca