img 20170223 133508 copy WSPOMNIENIA NARKOMANKI

W dniu 23 lutego 2017 r. uczniowie naszego  gimnazjum obejrzeli  spektakl profilaktyczny zaprezentowany przez Kielecki Teatr Lektur Szkolnych pt. „Wspomnienia narkomanki”. Scenariusz przedstawienia napisany został w oparciu o książkę „Pamiętnik narkomanki” Barbary Rosiek. Podczas spektaklu młodzież szkolna poznała historię nastolatki uwikłanej w pułapkę narkotykową. Zobaczyła tragedię bohaterki oraz jej przyjaciół, którzy na skutek nałogu ponieśli śmierć.

Przedstawienie ukazało bezwzględny mechanizm uzależnienia, dowodząc, że nawet jednorazowe, przypadkowe spotkanie z narkotykami w konsekwencji powoduje bolesne staczanie się człowieka, aż po nieuniknione dno.

Młodzież z dużym zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała spektakl, a wykonawcy zostali nagrodzeni brawami. To pouczający spektakl, będący swoistą przestrogą przed piekłem uzależnienia od narkotyków.

Krystyna Wilkosz