Finał akcji "Puszka dla maluszka"

W minionym roku szkolnym SKC prowadziło akcję zbiórki puszek "Puszka dla maluszka", której organizatorem była fundacja Redemptoris Missio z Poznania. Zebrano 10 kg. puszek aluminiowych, które sprzedano za kwotę 30 zł. W sumie na konto fundacji przelano 50 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali puszki zamiast wyrzucać je do kosza.

 

Opiekunowie SKC

 

 

Akcja „ Przywróćmy Dzieciom Uśmiech” zakończona

Uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w akcji zbiórki makulatury zorganizowanej przez fundację „ Przyjazny Świat Dziecka” . Przekazaliśmy 560 kg makulatury. Fundacja środki uzyskane ze sprzedaży przeznacza na pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka.

Czytaj więcej...

Akcja "zbieraj i wspieraj"

Będąc na rekolekcjach w Koszycach dowiedzieliśmy się o zbiórce zużytych płyt CD/DVD, organizowanej przez Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów we współpracy z firmą ARGO-FILM. Dochód z utylizacji płyt zostanie przeznaczony na budowę domów dla rodzin z Filipin, które od ponad 2 lat egzystują w prowizorycznych namiotach po uderzeniu tajfunu Sendong. Akcja ma też na celu budowanie ekologicznej świadomości śród młodzieży oraz motywowanie do ochrony środowiska. Płyty można dostarczać pp. Joannie Bodzioch, Beacie Staśko i Halinie Pudełko. Zachęcamy do poszperania w szufladach lub pudłach i przekazania porysowanych płyt na ten szczytny cel. Termin akcji: 28.04 - 1.06.2015.

"Puszka dla maluszka"

SKC przypomina o trwającej od października 2014 r. zbiórce puszek. Ofiarowane puszki zostaną nagrodzone punktami dodatnimi z zachowania (10 puszek = 5 pkt.). Puszki można dostarczać do pp. Joanny Bodzioch i Katarzyny Kusior. Fundusze ze sprzedaży zostana przekazane na dożywianie dzieci w Afryce. Więcej info na stronie Fundacji Redemptoris Missio  >>

opatrunek1

dsc 4247 800x531 Życzenia wielkanocne dla samotnych

Szkole Koło Caritas pamięta także o osobach samotnych w naszej miejscowości. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy wolontariusze przygotowali ponad 20 kolorowych ręcznie zdobionych jajek, które zaniosą wraz z życzeniami do osób samotnych.

Czytaj więcej...

dsc 4245 800x531Akcja Kilo zakończona

Przez 2 weekendy 20-21 i 27-28 marca wolonatriusze uczestniczyli w zbiórce żywności, która miała miejsce na terenie sklepów CEZAR, EURO i Delikatesy CENTRUM.  Blisko 70 uczniów Zespołu Szkół podczas 2-godzinnych zmian rozdawało ulotki, zachęcając klientów do wsparcia akcji. Organizatorem przedsięwzięcia był Parafialny Oddział Caritas. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom za poświęcony czas wolny. 

Opiekunowie SKC: p. Halina Pudełko i p. Joanna Bodzioch

Czytaj więcej...

Akcja KILO 2015

Wielkanocna zbiórka artykułów spożywczych na terenie Delikatesów Centrum, Euro i Cezar będzie miała miejsce w dniach 20-21 oraz 27-28 marca. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas będą zachęcać klientów do wsparcia akcji rozdając ulotki w w/w sklepach. Oto plan akcji na najbliższy weekend:

Czytaj więcej...

dsc 4199 Finał akcji "Opatrunek na ratunek"

W styczniu i lutym SKC prowadziło akcję zbiórki materiałów opatrunkowych dla przychodni misyjnych, zorganizowaną przez Fundację Redemptoris Missio. W Zespole Szkół zebrano: 84 bandaże, 36 strzykawek, 55 igieł, 7 wód utlenionych, 11 gaz, 9 przylepców, 100 gazików, 200 kompresów i 1 chustę trójkatną. Materiały zostały przesłane na adres Fundacji do Poznania. Dziękujemy wszystkim uczniom za dar serca.

 

Opiekunowie SKC