6

1

W czwartkowe przedpołudnie 10 listopada, grupa uczniów naszej świetlicy wraz z przedszkolakami, udała się do Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie. Celem wizyty było upamiętnienie 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie z klas 4a, 4b i 5 szkoły podstawowej, przestawili inscenizację zatytułowaną: „ Święto Odzyskania Niepodległości”. Nastrojowe wiersze przeplatane były pieśniami patriotycznymi. Przedszkolaki z grupy „Jagódki” zaprezentowały piękny taniec w strojach krakowskich, a z dzieci z grupy „Gumisie” wiersz pt. „Kto Ty jesteś?” i skoczne pląsy.

Na koniec wszystkie dzieci wręczyły podopiecznym ośrodka okolicznościowe laurki. Łzy wzruszenia w oczach niektórych pensjonariuszy były dla nas gorącym podziękowaniem.

Do zobaczenia wkrótce!