dsc 38381

„Wiwat Trzeci Maj!”

            Z okazji 231 rocznicy uchwalenia przez Sejm Czteroletni Konstytucji 3 Maja, uczniowie z klasy IV przygotowali okolicznościową akademię.

            Ciekawą narracją, przybliżyli społeczności szkolnej problemy wewnętrzne XVIII-wiecznej Rzeczypospolitej. Podkreślili znaczenie Ustawy Rządowej z 1791 roku, która stwarzała podstawy do wzmocnienia władzy państwowej, a osłabiała rządy i samowolę magnatów.

            Konstytucja, postępowa jak na tamte czasy, niosła nadzieję na ocalenie Polski. Była pierwszą w Europie, a drugą w świecie po Stanach Zjednoczonych.

            Okolicznościowy występ przygotowały D.Tyrcha i B.Staśko, a swoje umiejętności zaprezentowali: Karol Curyło, Aleksandra Legutko, Wiktoria Knap, Magdalena Kobyłecka, Wojciech Kowalczyk, Milena Szczupał, Eva Özcan, Zofia Winczakiewicz oraz Weronika i Julia Zarzeka.

            Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie.

Organizatorzy