Ananaski i Jagódki szukają skarbów

skarby

10 września grupy Ananaski i Jagódki miały niecodzienną atrakcję fantastycznie zorganizowaną przez Gminną Bibliotekę Publiczną. Swoje przedpołudnie spędziliśmy na poszukiwaniu skarbów, rozwiązywaliśmy różne zagadki, które pomogły odnaleźć nam kolejne wskazówki, które finalnie doprowadziły nas do biblioteki.

 

Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Na koniec każde dziecko otrzymało medal dzielnego poszukiwacza. Dziękujemy Paniom z Biblioteki za mile spędzony czas, za wprowadzenie nas w świat książek. Dzieci były zachwycone.

Anna Mika