Europejski Dzień Języków Obcych

DJO-3

Celem EDJ jest promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować, a także propagowanie uczenia się języków przez całe życie: zarówno  w szkole, jak i poza nią.

W tym roku obchodzimy 20. Rocznicę ustanowienia Dnia Języków. Z tej okazji zapraszamy uczniów do udziału w konkursach:

Klasy 1-3;

"Flagi i symbole" - wykonanie dowolną techniką plastyczną pracy ilustrującej wybrane flagi i symbole europejskie ( budynki, miejsca, itp). Prace należy dostarczyć wychowawcy do 29 września.

Klasy 4-8:

  1. Każda klasa wykonuje plakat prezentujący najważniejsze informacje dotyczące wybranego kraju europejskiego (flaga, symbole, dane geograficzne, itd.) oraz fiszki (karteczki) ze zwrotami grzecznościowymi (dzień dobry, proszę, dziękuję …itp.) w języku tego kraju. Plakat i fiszki umieszcza na drzwiach swojej klasy w dniu 29.09.
  2. Z okazji 20. rocznicy EDJ każda klasa przygotowuje piosenkę urodzinową „Sto lat” (Happy Birthday) w języku przydzielonego kraju, a także nazwy cyfr 1-10 w tym języku, które nagrywa i przesyła pani Bodzioch (messenger lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) do 29.09 (piosenkę śpiewa cała klasa)

 

3.Wszyscy uczniowie danej klasy przychodzą w dniu 29.09 ubrani w barwy narodowe przydzielonego kraju (np. Francja: kolory niebiesko-biało-czerwone)

 

Na przerwie (po 4 lekcji) zapraszamy do udziału w konkursie na temat Unii Europejskiej, który będzie przeprowadzony w holu budynku dawnego gimnazjum. Uczniowie, którzy poprawnie odpowiedzą na wylosowane pytania otrzymają upominki.

 

Przydział krajów:

IV – Polska (j. polski)

V – Francja (j. francuski)

VI – Irlandia (j. angielski)

VII – Hiszpania (j. hiszpański)

VIII A – Włochy (j. włoski)

VIII B – Niemcy (j. niemiecki)

 

 

Organizatorzy: Joanna Bodzioch, Sylwia Sobyra